Arwenčiny fantazie

Můj sen, má fantazie, mé království - chci se s tebou o to podělit, pokud máš zájem...

Harry Potter a Řád Bílého Cherubína (dokončeno)

Kapitola 13 - Prasinky a Příčná

Kapitola 13 -  Prasinky a Příčná

   Pátek proběhl v duchu předchozího dne tedy jako čtvrtek. Výjimkou snad bylo jen to, že Harry psal seznam, co budou muset nakupit jeho přátelé v Prasinkách. A kde také odevzdají dopis, který sepíše. Pro svou potřebu budou potřebovat: čtyři přívěsky na stříbrném řetízku, učebnice Run 3x, přísady do lektvarů od 1-7 ročníku 4x, soví pamlsky, brky, pergameny, inkousty modrý, červený, zlatý, pak 8 sportovních úborů červeno-zlaté barvy, 4 bílé habity z magické látky a jeden dopis pro prodavače přísad na lektvary, který zněl asi takto:

   Dobrý den, pane Brookstalkere,

   nachystejte mi prosím přísady všeho druhu, co se u vás v obchodě najde, i těch co máte pod pultem, a to prosím do dvou úplně stejných balíčků, v odpoledních hodinách se Vás zastaví můj skřítek s klíčkem od trezoru a balíčky pro mne vyzvedne. Děkuji předem.

   S úctou James De Angelic

   Dopis zabalil a zakouzlil tak, aby ho otevřel jen prodavač, který by mu měl nachystat přísady. Seznam a dopis dal Hermioně se slovy: „Zítra jsou Prasinky, já tam s Vámi nepůjdu, musím si zařídit něco na Příčné. Povolení od Brumbála mám, jdou se mnou dva bystrozoři, takže nemusíte mít strach. Tady je seznam, co zítra nakoupíte a donesete. Tady tento dopis předáte prodavači, co prodává přísady do lektvarů. Budete tam nějaké kupovat i vy, ale některé by vám neprodal, že nejste plnoletí. Ten dopis otevře jen on, takže se nemusíte bát, že byste z toho měli nějaké problémy.“ Když viděl, že jsou v šoku, co mají všechno přinést, jen se usmál. Hermioně dal své poslední úspory, co měl, s poznámkou kdyby to nestačilo, ať to doplatí. Odpoledne ji to vrátí, také se tam nemají zdržovat, jak všechno vyřídí, mají se vrátit zpět, že už tu na ně bude čekat. Po večeři si šli ještě procvičit boj s mečem a ulehli. Zítřek bude náročný, kdo ví, co si pro ně Harry ještě připravil.

   Ráno si zacvičili, už si pomalu na to zvykli a zjistili, že jsou v lepší kondici pak po celý den. Po snídani se všichni čtyři ve svých pokojích oblékli a vydali se každý svým směrem. Harry k Brumbálovi, kde na něj měli čekat bystrozoři a trojlístek jeho kamarádů do Prasinek.

   V ředitelně už čekal nachystaný Snape pod neviditelným pláštěm a dva bystrozoři. Čekalo se už jen na Harryho, který už klepal na dveře.
   „Pojď dál, Harry,“ ozval se ředitel. Po pozdravu, se rozešel Harry hned ke krbu, pozdravil se s bystrozory, které oba znal a počkal až se odletaxuje Tonks, pak si sám nabral Letaxu, vstoupil do krbu a zřetelně pronesl Příčná ulice, aby se mu nestala nehoda jako v druhém ročníku, po něm se odletaxoval i Pastorek a nakonec neviditelný Snape. Když byli všichni, Harry se rozešel do banky následován bystrozory a překvapeným Snapem. Potter opravdu nelhal a jde ke Gringottovým. Bystrozoři mu pokynuli, že na něj počkají za dveřmi, až si vyřídí se skřety, co potřebuje, najde je tady. Snape šel jako duch za ním, neměl se od něj hnout.
   „Dobrý den, chtěl bych zřídit nový trezor na jméno James De Angelic a převést na něj 20000 galeonu, 30000 stříbrňáků a 40000 srpců z trezoru číslo 604 od Harryho Jamese Pottera, tady je ten klíč. Dále bych si přál vybrat z posledně zmíněného trezoru,“ začal rozhovor Harry. Skřet se na něj podíval, zkontroloval klíček, a řekl mu, že než si vybere mince, budou připraveny papíry k podpisu. Harry to odsouhlasil a vydal se s dalším skřetem si vybrat. Snape zíral, co to Potter provádí a komu převádí ty peníze. Čekal na něj před tím skřetem, u kterého si domlouval ty papíry, věděl, že se musí vrátit kvůli podpisu. A taky se tak stalo, Potter je s jistotou podepsal, vzal i druhý klíček se slovy, že jej majiteli sám předá.
   Poodešel do stínu, kde na něj neviděli ani bystrozoři, ani skřeti. Jen Snape za ním šel jako stín, a byl čím dál zvědavější, co to Potter chce zase dělat. Jaký byl jeho údiv, když viděl, jak mávl rukou a měl na sobě hábit modro-bílé barvy s kápí, která mu dokonale kryla obličej. Prošel kolem bystrozorů ven z banky a pokračoval po třídě nahoru, až narazil na obchod se zbraněmi. Vešel dovnitř, rozhlédl se a vydal se k mečům. Snape ho následoval, zvědavě dovnitř a pozoroval, co tu ten Potter chce. Harry zkoušel několik mečů, až se mu čtyři zdáli akorát. Zavolal na prodávajícího kouzelníka, že si je bere. Kouzelník mu je zabalil a s dotazem, kam si je přeje poslat. Harry jen podotkl, že si je vezme rovnou. V ruce se mu objevila bílá hůlka, kterou mávl a balíček se zmenšil. Snape na to hleděl, věděl, že Potter ještě nesmí kouzlit. Není plnoletý a teď si tu jen tak mávne nějakou divnou hůlkou, kterou Snape u něj v životě neviděl. Zmenšený balíček si vložil Harry do kapsy a vyšel z obchodu. Zamířil do Krucánků a Kaňourou, v policích jen párkrát mávl, a v ruce se mu objevili knihy – Lektvary a jejich použití, Nejsilnější lektvary dávno zapomenuté, Nejvyšší obrana proti zlu, Nejvyšší runy jaké známe. Nechal si je také zabalit, zmenšil je a vložil do kapsy. To už Snape nevydržel a v duchu se sám sebe ptal: „Na co ten Potter potřebuje 4 meče a tyto knihy?“ Najednou viděl, jak se Potter otáčí a sleduje okolí, když se mu v hlavě ozvalo: „Dobrý den, pane profesore, ten plášť si nechejte na sobě. Mělo mě napadnout, že Brumbál ještě se mnou  někoho pošle. Mám takový pocit, že jste viděl všechno, co se dělo. Co se stalo, už nelze napravit. Nebudu Vám říkat, co všechno máte říct Brumbálovi, že jsem dělal. Jen by bylo dobré nezmiňovat se o tom trezoru, můžete to brát jako výměnu za to, že neprozradím, jak jste byl odhalen. Jo a ještě jedna věc, neptejte se mě, jak jsem vás odhalil a jak je možné, že se vám má slova objevují v hlavě, ještě není ten pravý čas, vyjít s pravdou na světlo. To je všechno, vracíme se ke Gringottům.“ Dál už Harry nic nedodal a vydal se zpět, v tom samém stínu zase mávl rukou a měl na sobě to co dřív, než opustil banku.
   Došel k bystrozorům a oznámil, že se mohou vrátit. Oba přikývli a všichni se vydali k letaxu, a už lezli z krbu v ředitelně. Harry poděkoval za doprovod a ochranu, řediteli za propustku a se všemi se rozloučil. Vydal se do svých Nebelvírských komnat uschovat dárky, než dorazí přátelé z Prasinek. Když měl všechno schované, zavolal si ještě Lucy, aby jí oznámil, že by potřeboval, vyzvednout dva balíčky z Prasinek, jeden doručit sem a druhý domů. Také ji ujistil, že stále platí vánoční prázdniny doma.

   Hermiona, Ron a Ginny se domluvili, že se v Prasinkách rozdělí a každý půjde koupit něco, aby to bylo rychlejší. Hermiona učebnice a přísady, Ginn sportovní úbory a hábity, Ron pamlsky pro sovy a pergameny, brky a inkoust. Pro přívěšky půjdou spolu.
   Hermiona vstoupila do Krucánků a kaňouru, pobočky v Prasinkách, rychle prohledala regály a vybrala knihy s tematikou run, které považovala za důležité. Pak se vydala do krámku s přísadami, kde odevzdala dopis a koupila 4 sady přísad pro 1-7 ročník, jak bylo na seznamu. Zaplatila, poděkovala a vyšla před obchod, kde se rozhlédla po ostatních.
   Ron zaběhl do obchodu s mazlíčky, nakoupil pamlsky pro svého Pašíka a Harryho Hedviku, nějaké granule pro Křivonožku a už se s prodavačkou loučil. Hned vedle byl obchod se školními pomůckami, tam nakoupil pergameny, brky, několik inkoustů modrých, jeden červený a zlatý, jak si Harry přál. Rozloučil se s kouzelníkem, co tu prodával a už vybíhal ven, kde začal hledat holky.
   Ginny doběhla do obchodu k madam Malkinové, vybrala 4 bílé hábity z magické látky, dva pro dívky a dva pro chlapce, jak bylo psáno na pergamenu s instrukcemi od Harryho. Zeptala se ještě ochotné kouzelnice, jestli tu mají i sportovní úbory a ta ji odkývla, že ano. Ginn hned poprosila o osm červeno-zlatých. Nechala si všechno zabalit do úhledného balíčku, rozloučila se s příjemnou prodavačkou a už pospíchala za přáteli, museli ještě koupit ty přívěšky s řetízky a spěchat za Harrym.
   Když se všichni sešli obtěžkáni svými balíčky, zapadli do klenotnictví, kde se nahrnuli ke stříbrným řetízkům. Ginn si vybrala na něj netopýra, kvůli svým pověstným netopířím kouzlům. Hermiona leknín, který přestavoval přírodu. Ron famfrpálového hráče a čtvrtý přívěsek měl podobu Zlatonky. Zaplatili, rozloučili se a spěchali do hradu, kde už určitě na ně čeká nedočkavě Harry.

   Když bystrozoři podali hlášení, že Potter byl opravdu jen u Gringottových, a pak se vrátil jen sem zpět, rozloučili se a odletaxovali se na ministerstvo. Po jejich odchodu si Snape sundal neviditelný plášť a dal ho zpět Brumbálovi. Byl velice zamyšlený, jak mohl Potter zjistit, že tam je. Dobře věděl, že ho plášť celou dobu skrýval celého. Na co potřeboval další trezor, k čemu jsou meče a ty knihy? A jak dokázal, projít jeho nitrobranou? To nedokázal ani Temný pán.
   „Severusi?“ vyrušil ho z myšlenek Brumbál. – „Opravdu  byl Harry jen u Gringottových?“ ptal se Brumbál.
   „Ne, nebyl. Byl i v Krucáncích a Kaňourech a také v obchodě se zbraněmi. Jen stále nechápu, k čemu mu to všechno bude. Knihy byli velmi náročné a čtyři meče? Vždyť neumí s mečem ani zacházet,“ odpověděl Snape.
   „Jak dokázal projít kolem nejlepších bystrozorů, aby si ho nevšimli?“ ptal se dál Brumbál. Snape se zamyslel, jestli má na Pottera a sebe prozradit, že daleko převyšuje jeho kouzlení bez hůlky a neverbálně. Rozhodl se, že ne, ale že se podívá Potterovi pěkně na zoubek, od teď ho nespustí z očí.
   „Oblékl si hábit s kápí,“ odpověděl Snape, o tom trezoru také nic nebude říkat, rozhodl se. Měl takový pocit, že to byl dobrý obchod s Potterem. Brumbál nakonec nemusí vědět, že ho Potter odhalil, ale trochu ho zarazilo jeho jednání, takové trochu zmijozelské, od čistého nebelvíra by to nečekal. Kývl Brumbálovi na pozdrav a vydal se pátrat po Potterovi, zajímal ho čím dál tím víc.

   Harry stál v hale, kde čekal na své přátele.
   „Máte všechno? Dopis jste odevzdali?“ byla jeho první otázka. Hermiona pokývala hlavou, a všichni tři nazvedli ruce, které měli plné.
   „Ok, jdeme,“ odpověděl Harry. A už stoupali do třetího patra.
   Snape je sledoval z bezpečné vzdálenosti, měli nějak plno balíčků. A navíc se vrátili dost brzo, kdyby Potter chtěl, mohl za nimi přijít do Prasinek. Určitě něco chystají, proletělo mu hlavou.
   To už byli všichni čtyři u obrazu, kdežto Snape ještě na schodech. Viděl je zahnout napravo od jejich věže, „kam jdou?“ myslel celou dobu. Když však vyšlapal schody a vydal se doprava, došel jen ke stěně s obrazem rytíře a po čtyřech nebelvírských nikde ani stopy. Naštvaný se otočil napatě a odešel do svých komnat. To už Harry s přáteli byli v jejich tajné komnatě, kde vybalovali.
Žádné komentáře